Moon Cat Tattoo
0
načítání...
Jak pečovat o čerstvé tetování?

Tattoo aftercare

Jak se starat o tvé nové tetování

Tvoje nové tetování je formou zranění. Aby se dobře zahojilo, je o něj třeba správně pečovat. Při nesprávném zacházení můžeš poškodit jeho kvalitu. Klient, který nedodrží pokyny tatéra, pozbývá nároku na bezplatnou korekci.

Kompletní proces hojení trvá 14 dní až měsíc, dle typu tetování a pokožky klienta. Velké plochy barvy se hojí pomaleji než linky a jemné stíny. Každý klient má jiný typ pokožky, doba a průběh hojení je tudíž velmi individuální. Pokud bys počas hojení měl/a jakékoli pochybnosti, ihned kontaktuj svého tatéra!

 1. Hojivá fólie, kterou ti tatér čerstvé tetování přelepil, ránu dokonale chrání před vniknutím infekce a vytváří zdravé prostředí pro její hojení. Fólie je prodyšná, ale nepropustná pro tekutiny, bakterie a viry. Během prvních dnů může z tetování vytékat lymfa či zbytkový inkoust, a vytvářet tak pod fólii bublinky. Bublinky s tekutinou občas tvoří dojem, že je tetování pod fólii rozmazané, či přetmavené. Nelekej se, je to normální průběh. Lymfa je dokonce pro tvé tělo hojivá, proto si bublinek vůbec nevšímej. (Jediná výjimka by nastala v případě, že by tekutina začala samovolně vytékat stranou fólie. V tomto případě se musí sloupnout a v péči pokračovat bodem 3.)


 2. Tetování nech zalepené 4-5 dní bez jakéhokoli dalšího zasahování.


 3. Po 4-5 dnech fólii sloupni, tetování omyj antibakteriálním neparfemovaným mýdlem a opatrně osuš. Tetování je v tomto momentu z 50-80% zahojeno. Můžou na něm být malé stroupky či šupinky kůže, které v žádném případě neloupej. Tyto stroupky a šupinky můžou tvořit dojem, že tetování je vybledlé. Opět se nemusíš strachovat, jedná se pouze o nedohojenou kůži, která v tento moment ještě tetování překrývá.


 4. Následujících 7-20 dní tetování 1-2x denně maž tenkou vrstvou mastičkou Tattoo Butter, kterou zakoupíš u nás v Moon Cat Tattoo. Vrstva mastičky by se měla do 5ti minut vstřebat. Kérka by nikdy neměla být přemaštěná, jelikož vlhkostí se vytváří ideální prostředí pro choroboplodné zárodky a infekci.

Co NEDĚLAT počas hojení?
 1. Sprchování fólie bez problémů zvládne, ovšem NEKOUPEJ SE VE VANĚ. Pod fólii by se mohla dostat voda s choroboplodnými zárodky a infekce je na světě.


 2. NEKOUPEJ SE v bazénu, v rybníku, v moři či jiné vodní ploše. S infekcí je to stejně jako při koupání ve vaně.


 3. Vyhněte se saunování.


 4. NEVYSTAVUJ TETOVÁNÍ SLUNÍČKU a už vůbec NEPŘEMÝŠLEJ O SOLÁRIU. Záření má na molekuly inkoustu špatný účinek, kérka může vyblednout či zezelenat. Pro dlouhou životnost tetování by se i zahojená kérka měla při opalování mazat krémem s vysokým ochranným faktorem.


 5. NESUNDAVEJ hojivou fólii dříve než 4 dny po tetování. Doba, kterou má být tetování fólií překlepeno, má svůj smysl a určitě není náhodná.


 6. Nezapomínej si kérku po sundání fólie MAZAT. Pokud necháš tetování suché, markantně prodloužíš dobu hojení. Vysušená kérka též nevypadá moc hezky.


 7. Zbytečně NEPŘEMAZÁVEJ čerstvé tetování. Pokud budeš tetování mazat moc často či velkými vrstvami krému, může se kůže zapařit. Tím se vytváří ideální vlhké prostředí pro bakterie a viry, a velmi se zvyšuje možnost infekce.


 8. NELOUPEJ A NEŠKRÁBEJ stroupky či šupinky kůže. Jakmile sloupneš ještě nedohojenou část tetování, vytváříš novou ranku, zvyšuješ riziko infekce a samozřejmě prodlužuješ dobu hojení.


 9. Prvních pár dní se vyhněte sportovním aktivitám zejména kvůli pocení. Pokud provozujete sport, kde by mohlo dojít k mechanickému poškození tetování, raději vyčkejte až do úplného zahojení.
Scroll
or hold